چگونه مدیریت فنی نویسش را به عهده گرفتیم؟

نویسش کسب‌وکاری آنلاین است که از سال ۱۳۹۶ در حوزه‌ی تولید محتوا فعالیت می‌کند. این استارتاپ زیرساخت نرم‌افزاری اختصاصی خود را از ابتدا توسعه داده و طی سال‌های فعالیت، به شکلی مستمر، آن‌را بهبود بخشیده است. بنا به تصمیم‌های درون‌سازمانی، تصمیم به برون‌سپاری مدیریت و توسعه محصول خود داشتند و از سال ۱۴۰۰ در زمره‌ی مشتریان تابین قرار گرفتند.

چالش ها

محصول نویسش به فراخور ماهیت استارتاپی‌اش، در طی سال‌های فعالیت با بروزرسانی‌های متعدد و متداولی همراه بوده که همین مساله موجب آن بود که توسعه توسط تیمی تازه، با چالش‌های مختلفی همراه شود. از سویی دیگر، با توجه به آن‌که کسب‌وکار در زمان واگذاری مدیریت فنی به تابین در حال کار بود، امکان ایجاد وقفه در خدمت‌رسانی وجود ندارد و باید تغییرات زیرساختی بدون ایجاد تاثیر سمت مشتریان نویسش صورت می‌پذیرفت.

راه حل

پس از برگزاری جلسات اولیه برای شناخت هرچه بیشتر انتظارات و اولویت‌های نویسش، نقشه‌ی فنی محصول ترسیم و بخش‌های مختلف آن مورد ارزیابی قرار گرفت. به منظور آن‌که بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست‌های تازه‌ی کارفرما را تامین کنیم، فرایندی آنلاین برای تعریف درخواست تازه (تسک) توسط واحدهای مختلف آن مجموعه در نظر گرفتیم تا مدیران محصول تابین و نویسش بتوانند به خوبی در تعامل با یکدیگر به تبادل بپردازند. در نهایت، اولین درخواست‌های فنی برای امکان‌های تازه در کمتر از دو هفته پس از تحویل پلتفرم صورت پذیرفت.