چگونه به توسعه کسب‌وکار خانومی کمک کردیم؟

خانومی، بزرگترین فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران است. این فروشگاه با تنوع محصول بالا، یکی از برندهای راهبر این صنعت به‌شمار می‌رود. ما در توسعه‌ی یک محصول جانبی در کنار این مجموعه قرار گرفتیم.

چالش ها

خانومی برای آن‌که بتواند در زمانی کوتاه‌تر برخی نیازهای فنی خاص خود را برطرف کند، تصمیم گرفت که به‌جای استفاده از ظرفیت‌های درون‌سازمانی پروژه را برون‌سپاری کند. با این‌حال، الزامات فنی سازمان و توامان مدیریت زمان چالش‌هایی بود که بدون در نظر گرفتن آن‌ها امکان این برون‌سپاری میسر نمی‌شد.

راه حل

با توجه به آن‌که تیم فنی خانومی از بلوغ بالایی برخوردار بود، نیازمند آن بودیم که بتوانیم در زمانی کوتاه ادبیات مشتری با ایشان پدید آوریم. برگزاری جلسات منظم و فشرده، کمک کرد که بتوانیم با استانداردهای این تیم آشنا شویم و در پاسخگویی به نیازهای ایشان سازوکار مناسبی را پیش بگیریم. خوشبختانه مدل تعریف پروزه و زمان‌بندی انجام آن توانست اعتماد اولیه خانومی را تامین کند. در فرایند اجرای درخواست، تلاش کردیم تا با افزایش موقت منابع انسانی، از زمان‌بندی تعریف شده بدون افت کیفیت پیشی بگیریم و در نهایت تواستیم محصول مورد نظر را در زمان کوتاه‌تری آماده کنیم. با توجه به حساسیت‌های خاص برند، پیش از تحویل نهایی، تست‌های متعدد انجام شد تا از عملکرد دقیق آن اطمینان حاصل شود.